About Mona Vanderwaal

23. ledna 2016 v 17:00 | Mystery | daily-janelparrish.blog.cz
jméno:Mona Vanderwaal
věk:23
pohlaví:žena

tmavě hnědá (původně)
blond (obarvená v dílech 5x12 - 6x05)
medově hnědá
chodí s Mikem Montgomerym
18.února 1994
157cm

student (dříve)
"A" (dříve)
"A" (dříve)
Loser Mona (od Alison)
Šílená Mona (od sebe sama a Lhářek)
Mona 2.0 (od Spencer)
Alison DiLaurentis (když byla v domě pro panenky "A")

Hluboko uvnitř Mona Vanderwaal nikdy nezapomněla, jak se k ní Alison chovala; jako k outsiderovi a hlupákovi. Přezdívala jí "Loser Mona". Je ironické, že se Mona začla chovat stejně jako Alison, potom co ji nahradila jako včelí královna. Například se stejně jako Alison posmívala Lucasovi a říkala mu "Hermie", přestože se s ním v době, kdy je oba Alison šikanovala, přátelila.
Mona je velmi ostýchavá osoba. Díky šikaně a zavrhování od Alison si Mona vytvořila komplex, kvůli kterému se svým životem není spokojená. Přestože tuto svou stránku neukazuje na veřejnosti, je to důvod proč Mona tak moc chtěla být populární, krásná a nejlepší kamarádka Hanny. Taky je to důvod, proč začala holky trápit jako "A", protože se bála, že jí Hannu - její jedinou kamarádku - ukradnou. Když se Alisonina parta rozpadla, stala se s Hannou nejlepšími kamarádkami. Jejich přátelství bylo pevné, ale jen dokud nechvalně známá "A" začala holky mučit a nutit Hannu, aby se znovu sblížila se svými starými přáteli. Ostatní Lhářky se o Monu moc nezajímají, což se stalo příčinou konfliktů v několika epizodách, ale když se odhalilo, že tohle je důvod, proč se stala "A", skončilo to mnohem drsněji; byla naštvaná na Lhářky za to, že jí po nalezení Aliina těla vzali Hannu.
Mona umí mluvit francouzsky, hakovat počítače a napodobovat hlasy. Ve finále 2.série byla Mona odhalena jako "A". Sama sebe považuje za génia, ale taky má (podle Dr.Sullivan) poruchu osobnosti. Do finále 3.série byla pod nátlakem někoho v červeném kabátě, ale v tomto finále byla z "A" týmu vykopnuta.
V 5.sérii, po tom, co bylo odhaleno, že Alison je ve skutečnosti naživu, Mona vybuduje "armádu" lidí, kteří byli před Alisoniným zmizením jejími oběťmi, aby bojovali proti jejímu návratu. V této skupině jsou mimo jiné Lucas Gottesman, Paige McCullers a Melissa Hastings. V letním finále 5.série je Mona považována za brutálně zavražděnou v jejím vlastním domě, a to potom, co nalezne (dle jejího názoru) důkaz o tom, že Alison je "A". Policie věří, že byla zavražděna, vzhledem k množství krve po celém jejím domě, říkají, že její zranění musela být fatální. Útočník je neznámý. Ve díle 5x25 je odhaleno, že je Mona naživu a "A" ji drží jako rukojmí. Je nucena předstírat, že je Alison a má vlasy obarvené na blond.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama