biography

26. srpna 2015 v 15:23 | Mystery | daily-janelparrish.blog.cz
Janel Meilani Parrish se narodila 30. října 1988 na Havaji, na ostrově Oahu. Je americkou herečkou, zpěvačkou a skladatelkou. Nejvíce se proslavila rolí Mony Vanderwaal v populárním seriálu Pretty Little Liars. Dále jste ji mohli vidět třeba jako Jade ve filmu Bratz: The Movie nebo v 19.sérii show Dancing with the Stars, kde se umístila na třetím místě.

Poprvé se proslavila na Havaji jako vítězka místní talentové soutěže. Svou kariéru odstartovala rolí mladé Cosette ve hře Les Misérables v National Touring Company. Později tuto roli ztvárnila i v Broadwayské produkci; tato role byla skvělá pro předvedení jejího hereckého i zpěváckého talentu. Následně se objevila v několika divadlech po Havaji - nejvýznamější bylo ztvárnění Scout v oživení hry To Kill a Mockingbird a to v roce 1999 v Manoa Valley Theatre. Ve filmu Too Rich: The Secret Life of Doris Duke z roku 1999 získala svou první vedlejší roli v zákulisí. Krátce poté se objevila ve dvou epizodách Baywatch jako mladá dívka jménem Hina.

Od roku 2000 se začala objevovat v různých dalších filmech a seriálech, od filmu Geppetto přes sitkom The O-Keefes, seriály The Bernie Mac Show, Zoey 101, The O.C. a film Bratz až po seriál Pretty Little Liars a taneční pořad Dancing with the Stars a spousty dalších.

Janel se do divadla vrátila, a to hlavně do hry Spring Awakening jako Anna v produkci Over the Moon Productions.

Svou zřejmě první pěveckou soutěž Janel vyhrála. Tenkrát jí bylo 6 let a už se učila hrát, ale taky zpívat a hrát na klavír. Ve 14 letech se objevila v další soutěži, přetvoření Star Search, kterou ale bohužel nevyhrála. Aspoň se ale pustila do vlastního psaní a stala se hlavní zpěvačkou tříčlenné dívčí skupiny Impulse. V roce 2007 podepsala smlouvu s nahrávacím studiem Geffen Records, aby vydala své první album. Její první singl, Rainy Day, který sama napsala, byl vydán i s oficiálním videem 7.července 2007 a objevil se ve filmu Bratz. Následně se začaly objevovat i další její písně.

4.září 2014 bylo oznámeno, že se Janel stane jednou ze soutěžících v 19.sérii pořadu Dancing with the Stars. Jejím partnerem se stal profesionální tanečník Valentin (Val) Chmerkovskiy. Janel s Valem se dostali do finále, ovšem bohužel nevyhráli - skončili třetí, zatímco na prvním místě byl Alfonso Ribeiro s Witney Carson a na druhém místě Sadie Robertson s Markem Ballasem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama